BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevés fizetésért dolgozunk sokat

2004. június 22. kedd, 08:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hazai cégeknél a fizetés nincs arányban az elvégzett munkával, a poszthoz kapcsolódó felelősséggel, illetve a vezetők nem veszik figyelembe az alkalmazottak érdekeit - áll a Hewitt Inside "Legjobb munkahely" című felmérésében. Az elemzés szerint a fizetéseket nem lehet az egyik napról másikra jelentősen megemelni, azonban számos megoldás van arra, hogy javuljon a munkahelyi hangulat. A hazai munkavállalók egy kedvező ajánlat esetén könnyedén váltanak munkahelyet - állapítja meg a Hewitt tanulmánya, amelyből kiderül, hazánkon kívül, az uniós országokban is sok helyen előfordul, hogy a javadalmazás nem áll arányban a teljesítménnyel. A tagországok további közös gyengesége, hogy a pénzügyi siker nem jelenik meg a dolgozók bérében, erkölcsileg nincs elismerve az elvégzett munka, s a nagy módosításoknál nem kérik ki a munkavállalók véleményét. (VG 1., 3. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet