A Népszabadság úgy tudja, július 1-jétől svájcifrank- és euróalapú lakáskölcsönökkel, valamint új, szabad felhasználású deviza-jelzáloghitellel lép piacra az OTP. A tervek szerint a pénzintézet az új termékeket a szokásosnál agresszívabban árazza majd be - várhatóan a héten -, azaz az egyik legalacsonyabb kamattal jelentkezik majd, ami újabb lökést ad a piacnak, ahol már amúgy is óriási a tülekedés. Míg az év elején csak három hitelintézet forgalmazott devizaalapú jelzálogkölcsönöket, mára gyakorlatilag az összes jelentősebb piaci szereplő, ráadásul az elmúlt hetekben a BB és a CIB is akciókba kezdett, és - a kezelési költséget nem számolva - már 3 százalék alatt is kínálnak svájcifrank-hitelt. A konstrukció vonzerejét ugyanakkor csökkenti az utóbbi időben a svájci jegybank kamatemelése és a pénzeszköz erősödése a forinttal szemben - írja a Világgazdaság. (Nszab. 15. old., VG 15. old.)
