A kelet-közép-európai bankok közül az FHB és az OTP tőkearányos nyeresége (ROE) volt a legmagasabb az első negyedévben - derül ki az Erste Bank kilenc régiós pénzintézetet összevető elemzéséből. Az FHB 45,9, az OTP pedig 44 százalékos ROE-t produkált, és ez messze meghaladja a harmadik helyezett által elért 19,7 százalékot, amely a lengyel BZ WBK-joz köthető. Az Erste az OTP részvényeit vételre ajánlja, az FHB esetében pedig tartást javasol. A felmérés készítői az OTP papírok célárfolyamát 4800, a jelzálogbankét pedig 7800 forintra teszik. (VG 14. old.)
