BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiemelkedően teljesítenek a magyar bankok

2004. június 10. csütörtök, 09:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kelet-közép-európai bankok közül az FHB és az OTP tőkearányos nyeresége (ROE) volt a legmagasabb az első negyedévben - derül ki az Erste Bank kilenc régiós pénzintézetet összevető elemzéséből. Az FHB 45,9, az OTP pedig 44 százalékos ROE-t produkált, és ez messze meghaladja a harmadik helyezett által elért 19,7 százalékot, amely a lengyel BZ WBK-joz köthető. Az Erste az OTP részvényeit vételre ajánlja, az FHB esetében pedig tartást javasol. A felmérés készítői az OTP papírok célárfolyamát 4800, a jelzálogbankét pedig 7800 forintra teszik. (VG 14. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet