Elfogadta a Dzurinda-kormány azt a tervezetet, amelyről a múlt hónapban állapodott meg Németh Imre magyar és Simon Zsolt szlovákiai agrárminiszter a tokaji bormárka használatáról. A két tárcavezető már aláírta a dokumentumot és továbbították Franz Fischler mezőgazdasági főbiztosnak. Szlovákia hét településen, 565 hektáron termeszthet a tokaji előállításához szükséges szőlőfajtákat. Pozsony év végéig beemeli a jogrendjébe az egységes eredetvédelemről és minőség-ellenőrzésről szóló magyar szabályozást. Ha év végéig létrejön a jogharmonizáció, és az EU tudomásul veszi az egyezséget, jövőre már Szlovákia is árusíthatja külföldön tokaji márkajelű borait. (Nszab. jún. 5., 13. old., MH jún. 5-6., 9. old., MN jún. 5., 10. old., VG jún. 7., 12. old.)
