BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A németek a legjobbak, de jönnek fel a franciák

A sztereotípiákra rácáfolva idén kimondottan jól teljesítettek a francia márkák - különösen a Citroën - az ADAC megbízhatósági felmérésén. A világ azért nem fordult ki teljesen a sarkaiból: a német autóklub szerint továbbra is a német autók a legmegbízhatóbbak.

2010. augusztus 30. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A főbb kategóriákban idén sem született nagy meglepetés az ADAC megbízhatósági felmérésén. A kontinensen legnagyobbnak számító német autóklub statisztikái szerint a legmegbízhatóbb autók között még mindig a német márkák dominálnak, nem egy kategória akad, ahova más gyártó a legjobb öt közé sem került be. Kisebb meglepetések ugyanakkor akadtak, hiszen a minik között a Citroën C1, illetve ikertestvérei, a Peugeot 107 és a Toyota Aygo bizonyult a legjobbnak. A kis autók kategóriájában azonban már ismét a németek dominálnak, az első helyezett a BMW Minije lett, amit nála alig rosszabb teljesítménnyel a cégautóként nálunk is kedvelt Ford Fusion követ. Itt az is érdekesség, hogy a VW Polo csak a hetedik. A franciák amúgy a közhiedelemmel ellentétben összességében jól szerepeltek a kis autók között, hiszen ketten - a Peugeot 207 és a Renult Twingo - is bekerültek a legjobb tízbe. Igaz, a Peugeot 206 16. helye és az előző generációs Citroën C3 utolsóelőtti helyezése arra enged következtetni, hogy a sztereotípiáknak van alapja. A gyártók mentségére szóljon, hogy mindkét modell elég régi konstukció és új modellekkel már leváltották őket. A kis autók közül amúgy a Fiat Punto lett az utolsó, de meglepetésre az eddig jól szereplő Honda Jazz is hátulról a harmadiknak futott be.

A kompaktok mezőnyében csak prémium márkák termékei állhattak fel a dobogóra, és igen szembetűnő a német dominancia. Az első itt a Mercedes B-osztály lett, amelynek utódját hamarosan a kecskeméti üzemben gyártják majd. A második az Audi A3, a harmadik pedig a BMW 1-es lett. Érdekesség, hogy a Citroën C4 az ADAC megbízhatósági statisztikájában megelőzi a Toyota Auris/Corolla párost, de a Renault Megane-t is a Honda Civic és a Kia Cee'd előtt találjuk. A középkategóriások és a nagy autók versenyében is a Mercedes győzedelmeskedett a C-osztállyal, ami jó hír a néhány évvel ezelőtt még minőségi mélyrepülésben lévő márkánál. A legkevésbé megbízhatónak a már szintén nem gyártott Opel Vectra bizonyult, de a Ford Mondeo és a Volvo S40/V50 pároshoz is viszonylag gyakran kellett hívni a sárga angyalt.

A SUV-ok mezőnyéből a BMW X3 és X5 bizonyult a legjobbnak, de az ADAC által ide sorolt Nissan Qashqai is jól teljesített harmadik helyével. Az egyterűek mezőnyében ismét jól teljesített a Citroën, a C4, illetve Xsara Picasso párosa ugyanis a legmegbízhatóbbnak bizonyult a mezőnyben. A felmérésben, egy kalap alá véve, a nagy egyterűek és kisáruszállítók is részt vettek. Ebben a szegmensben a győztes a már szintén lecserélt VW Sharan/Seat Alhambra páros lett, második a Ford S-Max és harmadik a VW Transporter. Az előző Ford Galaxyval, a Fiat Ducatóval és a Ford Transittal azonban igen sok dolguk volt a ADAC szakembereinek.

Vida Ferenc
Vida Ferenc

Ez is érdekelhet