Kedvező a fogadtatása a hazai legnagyobb használtautó-kínálatot megjelenítő Fővárosi Autópiacon – saját beruházásban megvalósított – immár nyolcadik hónapja működő ügyfélcentrumnak, ahol sok egyéb szolgáltatáson kívül hétvégén is üzemelő „autós” okmányiroda működik. A szolgáltatási centrumot – ahol postai és biztosítási ügyintézés folyik – azzal a céllal hozták létre, hogy a Fővárosi Autópiac látogatói, illetve az ott működő csaknem 100 autókereskedő helyben oldhassa meg az autó adásvételével járó ügyintézést.
Az autós okmányiroda jó példa a közigazgatás és a vállalkozói szféra zökkenőmentes együttműködésére. Alapításakor a fő célok között az is szerepelt, hogy – összhangban az új ket.-tel, vagyis a közigazgatási és hatósági eljárási törvénnyel – a közigazgatást olyan vállalkozói, üzleti környezetben jelentessük meg, ahol arra adekvát és volumenében jelentős igény jelentkezik. Ebben alakított ki jó együttműködést az akkori BM Központi Adatfeldolgozó Hivatal és a Fővárosi Autópiac Kft. – összegezte a NAPI Lendület megkeresésére Földes Tamás, a Fővárosi Autópiac ügyvezető igazgatója. Hozzátette: a szolgáltatás hatásfokát növeli, hogy ez az ország egyetlen hétvégén is üzemelő okmányirodája, ahol nemcsak az autóátírást, hanem egyéb ügyeket – például forgalomba helyezést, forgalomból való kivonást, elveszett rendszám pótlását – is el lehet intézni, hiszen az itteni ügyfélcentrum szolgáltatásai mindenki számára elérhetők. Az ügyfélcentrum megnyitásával a helybeli szolgáltatási kör majdnem teljessé vált, hiszen a hét minden napján az autóvásárlással kapcsolatos valamennyi teendőt egy helyen el lehet intézni. A cég tervei között szerepel egy hiteliroda megnyitása is. Az ügyfélcentrum forgalma az őszi szezon beköszöntével úgy megnőtt, hogy emelni kellett a szolgáltatásban dolgozó munkatársak számát.
