Fiatal WRC-csapatot indít a Citroën
A jövő évi szezonkezdettel a PSA-csoporthoz tartozó Citroën visszatér a WRC-autók nemzetközi versenyébe, amit a közeli napokban hivatalosan is bejelentenek. Ennek előzménye, hogy a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) világtanácsa új futam-, technikai és sportszabályokat alkotott, amelyek komoly költségcsökkentést tesznek lehetővé (NAPI Lendület, 2005. november 18., IV. oldal). Ez összhangban van a PSA 2004 novemberében megfogalmazott javaslataival és feltételeivel. A Citroën ezt az évet átmenetinek szánta, részben azért, mert a francia autógyártó színeiben 2004-ben és 2005-ben világbajnokságot nyert Sébastien Loeb–Daniel Elena páros idén egy privát csapatban versenyzett a Xsara WRC-jével. Az elmúlt 10-12 hónapot a Citroën az új C4 WRC további fejlesztésére szánta. Ennek egyik állomása volt, hogy tavaly év végén (NAPI Lendület, 2005. december 30., IV. oldal) a Citroën Sport a dél-franciaországi Var térségében az aszfaltos, de szűk, kanyargós útszakaszokon teszteltette a modellt. Philippe Bugalski sporttesztpilóta ragyogó időben két nap alatt több mint 300 kilométert tett meg anélkül, hogy bármilyen probléma adódott volna az autóval. Persze Loeb és Elena is autóba ült, előbb száraz útburkolaton, majd esőben, rendkívül csúszós szakaszon is folytatták a próbát. Loeb szerint a rossz útviszonyok ellenére az autó jól és könnyen kezelhető volt, az úttartást illetően külön kiemelte a felfüggesztést, amely kiválóan elnyeli a felütéseket, és nemcsak a kényelmet, hanem a hatékonyságot is növeli. Az új C4-es WRC már készen áll, és a visszatérő két versenyző mellett újabb párost is indítanak: Spaniards Dani Sordót és Marc Martit, akik egy Citroën C2 Super 1600-assal megnyerték a 2005-ös junior-világbajnokságot.
