A Mladá Boleslav-i székhelyű Skoda Auto e hét elejétől kezdte meg legújabb – a márka életében új kategóriát nyitó – modellje, a Roomster sorozatgyártását. Az először a februári genfi autószalonon (NAPI Lendület, 2006. február 24–25., II. oldal) bemutatott típust a Volkswagen-csoporthoz tartozó autógyár Kvasiny Na Rychnovsku telephelyén állítják elő. A Roomster gyártása érdekében 3,5 milliárd cseh korona ráfordítással (1 korona mintegy 11 forint) kibővítették a csehországi gyárat, s ezzel párhuzamosan Kvasinyban áprilistól napi 91-ről 80-ra csökkentik a Skoda Superb előállítását. A Roomster gyártása érdekében a cég már tavaly 350 alkalmazottat vett fel, akiknek száma idén mintegy 2000-re növekszik.
A nagy belmagasságú Roomsterből ez év végéig várhatóan mintegy 15 ezer készül, a gyártás 2007-ben már 50 ezerre futhat fel, jelentette Evzen Krauskopfra, a Skoda Auto szóvivőjére hivatkozva a CTK cseh hírügynökség. A Roomster forgalmazása a csehországi piacon júniusban kezdődik, majd az év második felében csaknem valamennyi európai országban kapható lesz az autó. Az alapfelszereltségként négy légzsákot, megerősített fékrendszert tartalmazó, 1,2 liter hengerűrtartalmú motorral felszerelt alapmodell csehországi ára 339,9 ezer koronánál kezdődik.
Az új modell piaci bevezetésével a Skoda Auto idén jócskán túllépheti az 500 ezres összértékesítést – tavaly 492 111 személyautót adtak el –, ami a megelőző évhez képest kilencszázalékos növekedés. Detleg Wittig, a Skoda Auto igazgatótanácsának elnöke szerint a 2006-os év a Roomster jegyében telik el.
A Roomster magyarországi piaci bevezetését a Porsche Hungaria szeptemberre tervezi.
