A tavalyihoz képest idén másfél-kétszeresére akarja növelni eladásait az új Saab személyautók márkaimportőre, a Polar Mobil Kft. (PM), amely ebben az évben minimum 300, de inkább 400 új autó eladásával számol. Ehhez egyrészt a tovább gyarapodó modellpaletta, másrészt a bővülő márkahálózat ad alapot. A januári forgalom növekedési aránya mindenesetre megfelel a svéd márka 20 százalékos európai bővülésének – derült ki a PM ügyvezető igazgatója, Andrew Prest tájékoztatásából. Az ügyvezető a forgalom múlt évi visszaesését azzal magyarázza, hogy az európai uniós elvárások teljesítése érdekében szinte teljesen újra kellett építeniük az itthoni kereskedői hálózatot. Ennek eredményeként tavaly ősztől Nyíregyházán, Pécsett és Kecskeméten is működnek Saab-szalonok. Ebben az évben Székesfehérvárott, majd várhatóan Győrött is megkezdi tevékenységét egy-egy új márkakereskedés. Emellett országosan összesen tíz szerviz működik.
Az idei eladások növekedéséhez az is hozzájárulhat, hogy a PM új flottakezelővel, a győri X-Rent Autókölcsönző és Flottakezelő Kft.-vel (X-Rent) társult, amely a közelmúltban kötött megállapodást egyelőre 20 új Saab használatára a disztributor.hu Kereskedelmi Rt.-vel. Csőre Tibor, az X-Rent ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a piaci átlagnál mintegy 22 százalékkal kedvezőbb díjat kínálnak, ugyanakkor minőségi szolgáltatásokra törekednek országos hálózatukban. Csőre hozzátette ehhez, hogy azért képesek viszonylag alacsony árakat kínálni, mert a társaság más flottakezelőkhöz képest lényegesen kevesebbet költ reklámra, marketingre. Emellett az X-Rent-cégcsoport által működtetett használtautó-kereskedésből származó haszon is hozzájárul a flottakezelés működési költségeinek alacsonyan tartásához.
