BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Üzemanyagcellás autó magánhasználatra

2005. augusztus 25. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Először kerül egyéni ügyfélhez – a kaliforniai Jon és Sandy Spallinóhoz – a hidrogénnel üzemelő üzemanyagcellákkal működő Honda FCX, kétéves időtartamra. A Spallino házaspárnál napi normál használatra szolgál majd az FCX. A Honda hidrogénhajtásos technológia terén elért eredményeit az Egyesült Államokban 13, Japánban pedig öt üzemanyagcellás, rendszeres napi használatba vett – nem magánembereknél lévő – FCX is bizonyítja. A japán gyár további fejlesztése, az új hibridmotor-rendszer várhatóan a 2006-ban megjelenő új Civic Hybrid típusban mutatkozik be. Az új rendszer robbanómotorja egy 1399 köbcentiméteres, 3 fázisú i-VTEC motor, amelynél a szelepvezérlés három fázisáról – alacsony fordulatszám, magas fordulatszám és üresjárati henger üzemmód – a Honda intelligens VTEC szelepvezérlési rendszere gondoskodik, amelyet a márka IMA (integrált motorrásegítés) rendszerének hatékonyabb változata egészíti ki. Az újdonság teljesítménye 20 százalékkal nagyobb, mint amit a jelenlegi Civic Hybrid rendszere tud, miközben az 1,8-as motoréval megegyező teljesítményt ad le. Öt százalékkal csökkent az üzemanyag-felhasználás is.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet