Stratégiai szövetséget kötött egymással a Power Sportokat kiszolgáló két legnagyobb nem japán gyártó: a versenymotorjairól híres KTM Power Sports AG és a homokugrókat (ATV), hómotorokat, négykerék-meghajtású haszonjárműveket, valamint a Victory és a Polaris motorkerékpárokat gyártó, amerikai Polaris Industries Inc. A mostani megállapodás két évre szól, ennek letelte után a felek önállóan döntenek a folytatásról. A két cég megtartja függetlenségét, saját márkáit, ám kihasználják egymás értékesítési láncát, hiszen míg a KTM Európában, addig a Polaris az Egyesült Államokban rendelkezik jól kiépített eladói hálózattal. A termelési együttműködés keretében a KTM motorokat szállít a Polarisnak, illetve összeszereli az amerikaiak Európában piacra kerülő ATV-it. A két cég ezenkívül kutatási-fejlesztési kooperációt is tervez.
Szakértők szerint a szövetséget megkönnyíti, hogy a két vállalat kultúrája nagyon hasonló, jelszavuk is azonos: „passion to ride” (vagyis: a motorkerékpározás szenvedély). A KTM tavalyi forgalma 600 millió dollár volt, a Polarisé 1,8 milliárd.
A idén nyár elején mutatták be az itthon is egyre ismertebbé váló KTM 950 Supermotóját, amely a világ első nagy szériában gyártott, nagy hengerűrtartalmú, kéthengeres kétkerekűje. E jármű műszaki felépítésében a nemrégiben bemutatott 990 Superduke rokona, amely – a szaksajtó szerint – a streetfighter kategória legélvezetesebben „lovagolható” gépe. A különbség az, hogy a 950 Supermoto gazdája három centiméterrel magasabban, felegyenesedett testtartásban ül, testének tömege nem a csuklóin nyugszik, hanem a gerincoszlopán. A 187 kilogrammos 950 SM tengelytávja hét centiméterrel hosszabb, villaszöge kisebb és a súlypontja is magasabb, így menet közben lehet igazán észrevenni, hogy mennyire más karakterű. A kisebb hengerűrtartalmú, porlasztós blokkot alacsonyabb fordulatra hangolták, így teljesítménye 98 lóerő, legnagyobb nyomatéka pedig 94 Nm.
