BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Palik is „indul” a Forma–1-en

2005. július 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nemcsak nézőként és szervezőként lesz jelen Palik László, a Hungaroring Rt. elnöke a hétvégi Forma–1-es versenyen, hanem maga is volánhoz ül. Ez utóbbi kevésbé újdonság, hiszen főként az idei Dakar-ralin elért sikere viszonylag széles körben ismerté tette az extévés nevét autóversenyzőként is. Ezúttal a hagyományos, immár 13. alkalommal sorra kerülő Porsche Michelin Supercup futamon – amely a Forma–1-es verseny betétfutama – ül a volán mögé, amelyen a Porsche gyár által minden évben felajánlott, illetve kiválasztott két VIP-versenyző is kipróbálhatja tudását. Idén az egyik autóban a japán Porsche Cup győztese: Jamamoto Maszajuki ül, a másikban pedig Palik László.
Váratlanul érte a felkérés – ami közvetlenül Frank Tamástól érkezett, aki előtte egyeztetett Bernie Ecclestone-nal és nyilván a Porsche gyár illetékeseivel – a Hungaroring-elnököt, aki viszonylag hamar, öt perc után mondott igent.
Többször is hangsúlyozta: tisztes helytállással szeretne kiszállni a Porsche versenyautóból, hiszen tart a megmérettetéstől, aminek elsődlegesen az a magyarázata, hogy „ilyen farmotoros, hátsókerék-meghajtású, és ezért a gyakorlatlan számára meglehetősen agresszívnak ható” versenyautót még nem vezetett – összegezte a NAPI lendület kérdésére véleményét, amikor azt firtattuk: mennyire kényszer számára a Porsche-kupában való részvétel. Palik őszintén elmondta, hogy hézagos pályaversenyzői tapasztalata kevés lesz ahhoz, hogy a július 31-i versenyen komoly sikert érjen el, ám a felkérést megtiszteltetésnek veszi, és ebből adódóan kötelességének is érezte, hogy induljon. Mindent megtesz azért, hogy a lehető legjobb teljesítményt érje el a Hungaroringen, bár eddig jószerivel csak egy Renault Clio-kupás versenyautóban gyakorolt a pályán.
A 911 GT3 Cup versenyautók műszakilag szinte teljesen megegyeznek az utcai Porschékkel: 3,6 literes, 400 lóerős (294 kW), hathengeres boxermotorral, hatfokozatú, szekvenciális váltóval és kerámiakompozit fékrendszerrel rendelkeznek. E modellek a Michelin slick változatú gumiabroncsait kapják.
Kétségtelen, hogy kettős érzés munkált és munkál Palikban, hiszen pusztán a tisztes helytállással nem kockáztat, viszont a július 31-i Porsche-kupás szereplését – a célba éréstől függően – későbbi versenyek kapcsán is felemlegethetik...

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet