BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősebb Toyota-dízelek

2005. július 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tovább növelte dízelmotorjainak teljesítményét a Toyota – a 2,0 literes, 116 lóerős változatot 2,2 literes, 150 és 177 lóerős erőforrásokkal gyarapította. Az új motorokat a márka Avensis modellcsaládja kapta. A két új erőforrás alumíniumból készült, befecskendezési rendszerük harmadik generációs közös nyomócsöves (cammon rail), piezoelektromos rendszerű. Az új motorokat változó lapátgeometriájú turbófeltöltővel és töltőlevegő-hűtővel is felszerelték. Az új dízelmotorok csöndesek és – normális tempónál – kevés üzemanyagot igényelnek, így az üvegházhatást fokozó széndioxid-kibocsátásuk viszonylag alacsony. A Toyota lengyelországi gyárában készülő új dízelek mellett a „régivel” is kaphatók az Avensisek. Az itthon immár harmadik éve a szalonokban lévő modellcsalád újabb változatainál 20 százalékkal növelték az első kanyarstabilizátor merevségét, amivel csökkentették a karosszéria sodródási „hajlamát”. Az első lengéscsillapítók feszesebbek lettek, egyenletesebb a jármű futása, emellett a kormányszervó szivattyújának kapacitása is bővült, ami megkönnyíti a manőverezést, illetve lehetővé teszi, hogy a vezető gyorsabban reagáljon a kritikus helyzetekre.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet