BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hyundai Tucson-siker Monte Carlóban

2005. május 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A helyszín ellenére nem a szerencsére alapoztak a Hyundai autógyár fejlesztőmérnökei, akik munkájának további lendületet adhat, hogy a cég Tucson FCEV modellje második lett az első üzemanyagcellás és hibrid autóknak rendezett ralisorozat Monte Carlóban megrendezett futamán. Az üzemanyagcellás Hyundai-SUV tizenhét autóval mérte össze erejét. Ez volt az első alkalom, hogy csaknem az összes olyan gyártó részt vett egy ilyen jellegű megmérettetésen, amely alternatív üzemanyaggal működő járműveket fejleszt.
A Hyundai az üzemanyagcellás járművel egyik úttörőjeként az 1990-es évek derekán kezdte el e technológia kutatásait, az első funkcionális – a Santa Fe modellen alapuló – FCEV-járművét 2000-ben mutatta be. Jelenleg 30-40 Tucson FCEV modellt építenek, amelyek a további fejlesztést és finomítást szolgálják az Egyesült Államokban és Dél-Koreában végzett tesztekkel. A Hyundai kutatási programjában emellett olyan köztes technológiák is szerepelnek, mint a hibrid és a földgáz (CNG) hajtású rendszerek, ám a cég fejlesztési stratégiája a sűrített hidrogén üzemanyagként történő felhasználását helyezi előtérbe. E technológiának számos előnye van, például egyszerű, nem igényel bonyolult, nehézkes alkatrészeket. A tervek szerint leghamarabb 2010-től vagy 2012-től kerülhetnek hétköznapi forgalomba az FCEV-s Hyundaiok.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet