BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itthon már négyszer több Kia kelt el

2003. április 21. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Érdemi javulást mutatott fel az értékesítésben az idei első három hónapban a 2002 közepétől új tulajdonos által irányított (NAPI Gazdaság, 2002. augusztus 30., 4 oldal) Kia Motors Hungary Járműkereskedelmi Kft. (KMH). Az első negyedévben 480 új személyautót, illetve kishaszonjárművet adtak el, ami csaknem négyszeres növekedés a tavalyi hasonló időszak eredményéhez képest (akkor 122 új Kia kelt el).
Juhász Judit, a KMH marketingvezetője részben azzal magyarázta a látványos növekedést, hogy a Kia a korábbi terveknek megfelelően tudta bevezetni a magyar piarcra az új modelleket. Többet adtak el a korábbinál a felső kategóriás, felújított Magentisből, a szabadidő-terepjáró Sorentóból, valamint az egyterű Carensből és Carnivalból. Ugyanakkor itthon is – akárcsak Európa-szerte – a Rio volt a legkelendőbb új Kia személyautó. A márka korábban is kelendő kishaszonjárműveiből – amelyek az eladások mintegy 40 százalékát hozták – 42 százalékkal nőtt a KMH értékesítése. A cég egyébként országosan 25 márkakereskedővel rendelkezik.
A Kelet-Közép-Európában gyártóbázis létrehozását tervező Kia (NAPI Gazdaság, 2003. január 22., 6. oldal) Európa más országaiban is kiugróan nagy növekedést ért el. Átlagosan 50,3 százalékkal több autót értékesítettek az adott időszakban – mondta Juhász Judit. A legtöbb Kiát Németországban, Olaszországban, Nagy-Britanniában, Spanyolországban és Hollandiában adták el. A javuló eredmények a modellkínálat bővítésének, a magas felszereltség ellenére kedvező áraknak és a Kiák egyre jobb műszaki színvonalának köszönhetők.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet