BUX 139656.89 0,02 %
OTP 45800 -0,37 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hibákat találtak a fogyasztóvédők a benzinkutakhoz tartozó üzletekben

Összesen 10,2 millió forint bírságot szabott ki a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség a benzinkutakhoz tartozó kereskedelmi egységeknél talált hiányosságok miatt. Az üzemanyagok forgalmazását ugyanakkor nem kifogásolták.

2001. október 15. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség (FvF) a legutóbbi vizsgálata során különböző üzemanyagtöltő állomásokhoz tartozó kereskedelmi, vendéglátó- és szolgáltatóegységekben feltárt hiányosságok miatt összesen 10,2 millió forint bírságot szabott ki. A 395 ellenőrzött benzinkútnál az üzemanyagok forgalmazásához szükséges minőségtanúsítványokat és a kútfejek hitelesítését minden esetben megfelelőnek találták. Az üzemanyag értékesítését végzők rendelkeztek a szükséges szakképesítéssel és az utóbbi időben gyakran változó árakat is megfelelően tüntették fel.
A töltőállomásokhoz kapcsolódó kereskedelmi és a vendéglátóegységekben viszont számos szabálytalanságot találtak: a tevékenységi körbe nem tartozó termék árusítását, szakhatósági engedély hiányát, de előfordult működési engedély nélkül üzemelő üzlet is. „Hagyományos” hiányosságokat is megállapítottak a fogyasztóvédők, így például sok helyen nem tüntették föl az italok és ételek árait, elmulasztották a nyugtaadást vagy hiányzott a vásárlók könyve. Sok autóápolási és -felszerelési cikkről, valamint egyéb vegyipari termékről hiányzott a magyar nyelvű tájékoztató.
D. E. L.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet