Három ázsiai bánya, köztük a kontinens legnagyobb horganyforrásának ígérkező lelőhely észak- és dél-koreai közös fejlesztésének lehetőségéről készít tanulmányt a dél-koreai állami nyersanyagforrás-kutató vállalat, a Korea Resources. A színhely Hamgyong tartomány lenne Észak-Korea északkeleti térségében – idézte a vállalat szóvivőjét a Bloomberg. A horganylelőhely becslések szerint háromszázmillió tonnányi ércet tartalmaz, a két magnezitbánya egyike pedig 3,6 milliárd tonnányi tartalékot rejt magában. A tanulmány elkészítésének határidejét és a fejlesztés költségeit egyelőre nem hozták nyilvánosságra. Az együttműködésre a két ország kormányainak az észak-koreai természeti erőforrások közös kiaknázásáról 2005 júliusában kötött megállapodása értelmében kerülhetne sor.
