BUX 139003.15 1,0 %
OTP 44600 1,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szűkmarkú a baromfisokkal az EU

2006. július 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A baromfiágazat madárinfluenza kapcsán elszenvedett, mintegy 18-20 milliárd forintra becsült veszteségének csupán töredékét fedezi az EU, a térítés mindössze 1,5 milliárd forint, ami a közvetlen járványügyi megelőző intézkedések – eddig 800 ezer háziszárnyast öltek le – költségeire elég. A szintén becslések szerint 30-35 százalékot kitevő szürke- és feketegazdaság visszaszorításából ugyanakkor évente 8-10 milliárd forint állami többletbevétel képződhet a baromfiágazatban, ahol különböző fejlesztésekre az elkövetkező években 25-30 milliárd forintra lenne szükség. Az ágazat szerint az áfa kulcsának 15-ről 20 százalékra emelését még egyszer fontolóra kellene vennie a kormánynak, a szervezetek szerint ugyanis a lépéssel Magyarország az élelmiszerekre kivetett áfa tekintetében az unió tagországainak élmezőnyébe ugrana, ami rontja a versenyképességet.
Részletek a 13. oldalon

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet