Az elmúlt héten összesen 143 kontraktust kötöttek a Budapesti Értéktőzsde határidős gabonapiacán, 6 kontraktust pedig az aranyra. A gabona kereskedése több mint kétszeresére bővült, az aranyé azonban felével csökkent az előző héthez képest, amikor 69, illetve 12 kontraktust regisztrált a tőzsde. Így a gabona forgalma most ismét több mint a duplájára, 193 millióról több mint 500 millió forintra növekedett. Az aranyüzletek értéke ezzel szemben 42 ezer dollárról alig valamivel több mint 24 ezer dollárra csökkent.
A termények jegyzései a legközelebbi határidőkre inkább ismét növekedtek egy hét alatt – a búzáé és a takarmánybúzáé 500-500 forinttal, a takarmánykukoricáé 300 forinttal, az árpa, a napraforgó és az ammóniumnitrát stagnált, a szója pedig 100 forinttal csökkent. A favorit megint a repce volt: a héten mindkét jegyzése jelentősen emelkedett, augusztusra 2800, októberre 2400 forinttal, egy hét alatt 20 kontraktus, illetve több mint 100 millió forint forgalom mellett. Az arany 4 dollárral drágult unciánként.
