A réz az április 7-én zárult időszakban hatéves árfolyamcsúcsot állított fel, az ismert okok miatt: a szállítás akadozása, a készletek apadása, illetve a igények bővülése nyomán. Az élénk kereslet – mint erre a Bloomberg emlékeztet – abból adódik, hogy a befektetési alapok az ezüsttől a cukorig a legkülönfélébb nyersanyagokat vásárolnak. A Barclays Capital előrejelzése szerint az alapok által e célra fordított összeg az idén 38 százalékkal, 140 milliárd dollárra emelkedhet. A réz három hónapos lejáratának árfolyama pénteken tonnánként 5812 dollárra csökkent a Londoni Fémtőzsdén (LME). Ezt megelőzően 55 dolláros – egyszázalékos – emelkedéssel egészen 5830 dollárig nőtt a jegyzés, és egymás után háromszor ért el rekordot a világ legnagyobb fémpiacán. A heti növekedési ütem 1999 júliusában volt hasonlóan gyors – a múlt héten 7,8 százalék volt a bővülés rátája. Ebben közrejátszott az is, hogy a Grupo Mexico legnagyobb mexikói bányájában két hete sztrájk zajlik, ezenkívül ideiglenesen bezárták a kanadai Ivanhoe Mines Ltd. egyik rézbányáját.
Két másik rekord is született. A horgany ára a fém kereskedésének történetében páratlan szintre, tonnánként 2866 dollárra ugrott. Az arany júniusi kontraktusa pedig a nemesfém 1981 januárjában felállított rekordját döntötte meg unciánként (31,1035 gramm) 603,10 dollárral a New York-i kereskedelmi tőzsde (NYMEX) árutőzsdéjén (COMEX).
