BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áresés az olajpiacon

2005. május 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hétfőn egymás után a negyedik nap csökkent a nyersolaj ára: a júliusi kontraktus hordónként 49 centtel, egy százalékkal, 48,16 dollárra esett a New York-i kereskedelmi tőzsdén (NYMEX), majd 48,28 dollárra nőtt, de így is tíz dollárral elmaradt az április 4-i 58,28 dolláros csúcstól. A júniusi kontraktus május 20-ai lejártakor 46,80 dolláros szinten zárt, ami február 9-től számítva mélypontot jelent. A Brent típus ára hordónként 56 centtel, 1,2 százalékkal, 47,47 dollárra csökkent, s később is csak 28 centtel emelkedett.
A Bloomberg jelentése alapján a piacokat megnyugtatta, hogy az OPEC jelezte: az árak alakulásától függetlenül tartják a termelési szintet. Az is az áresést mozdította elő, hogy az amerikai olajkészletek a május 13-án zárult héten 3,3 százalékkal túlszárnyalták az ötéves szezonális átlagot.

Arató János
Arató János

Ez is érdekelhet