Az FVM nem igényli vissza a tej terméktanácstól az első féléves iskolatejprogramból megmaradt 300 millió forintos támogatást - jelentette ki Szanyi Tibor politikai államtitkár. A kormány segítőkészségét jelzi, hogy a tartozás elengedése mellett a 2003-as költségvetési támogatásokat az érintettek véleményének figyelembevételével alakítják ki - mondta Szanyi.
A keddi megbeszélésen nem esett szó a tejágazatnak szánt konkrét összegekről - közölte lapunkkal Csákvári László, a terméktanács elnöke. Csákvári szerint az alacsony világpiaci ár miatt a csaknem 400 millió literre tehető tejfelesleget csak veszteséggel lehet eladni az exportpiacokon, ezért remélik, hogy a kormány pénteki ülésén döntés születik az intervenciós alap legalább hárommilliárd forintos feltöltéséről.
A terméktanács elismeri, hogy a Szanyi által említett mintegy 300 millió forint jár az FVM-nek. Egyelőre csak szóbeli ígéretet kaptak arra, hogy a tárca eltekint ennek befizetésétől.
S. M.
