Az amerikai IntercontinentalExchange (ICE) az év közepén szeretné bevezetni az európai áramkontraktussal való kereskedést - nyilatkozta tegnap a Reutersnek Stephanie Trabia, az ICE alelnöke. Az elsődleges cél, hogy Németországot, Franciaországot, Hollandiát és Nagy-Britanniát bevonják a kereskedésbe. Az ICE szakembereinek még ki kell alakítaniuk a kontraktusok elszámolási rendszerét, amelynek segítségével könnyebbé válna az egymás közötti üzletkötés. Áramtőzsde egyébként már mind a négy európai országban működik, amit az 1999. évi piacliberalizálás tett lehetővé.
Az atlantai székhelyű ICE, amely tavaly nyáron vette meg a londoni nemzetközi kőolajtőzsdét (IPE), két hónapja kezdte meg a kereskedést az angol és a belga gázkontraktusokkal.
