BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európai áramkontraktus az ICE-nél

2002. január 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai IntercontinentalExchange (ICE) az év közepén szeretné bevezetni az európai áramkontraktussal való kereskedést - nyilatkozta tegnap a Reutersnek Stephanie Trabia, az ICE alelnöke. Az elsődleges cél, hogy Németországot, Franciaországot, Hollandiát és Nagy-Britanniát bevonják a kereskedésbe. Az ICE szakembereinek még ki kell alakítaniuk a kontraktusok elszámolási rendszerét, amelynek segítségével könnyebbé válna az egymás közötti üzletkötés. Áramtőzsde egyébként már mind a négy európai országban működik, amit az 1999. évi piacliberalizálás tett lehetővé.
Az atlantai székhelyű ICE, amely tavaly nyáron vette meg a londoni nemzetközi kőolajtőzsdét (IPE), két hónapja kezdte meg a kereskedést az angol és a belga gázkontraktusokkal.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet