A nemzetközi kőolajpiacok utóbbi napokban tapasztalt fejleményei igazolni látszanak néhány exportőr ország azon félelmét, hogy - főleg washingtoni nyomásra - az elmúlt hónapokban a kelleténél nagyobb mértékben növelték a kínálatukat. A hírek szerint az OPEC most e hiba korrigálására készül, a tagországok kilátásba helyezték, hogy néhány héten belül a kitermelés jelentős csökkentéséről születik döntés annak érdekében, hogy az olaj „kosárára" ismét elérje a hordónkénti 25 dolláros szintet.
(Részletek a 11. oldalon)
