BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb olaj az OPEC-től?

2001. január 2. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nemzetközi kőolajpiacok utóbbi napokban tapasztalt fejleményei igazolni látszanak néhány exportőr ország azon félelmét, hogy - főleg washingtoni nyomásra - az elmúlt hónapokban a kelleténél nagyobb mértékben növelték a kínálatukat. A hírek szerint az OPEC most e hiba korrigálására készül, a tagországok kilátásba helyezték, hogy néhány héten belül a kitermelés jelentős csökkentéséről születik döntés annak érdekében, hogy az olaj „kosárára" ismét elérje a hordónkénti 25 dolláros szintet.
(Részletek a 11. oldalon)

Tóth Levente
Tóth Levente

Ez is érdekelhet