Magyarországon évente 15 százalékkal növekszik a parlagfűre allergiások száma, idén már kétmillió lakos szenved ettől a gyomnövénytől. A témában érintett minisztériumok kétmilliárd forintot fordítanak a probléma kezelésére, a betegellátással kapcsolatos költségek pedig további hárommilliárd forintba kerülnek. Magyarországon az erősen szennyezett területek nagysága eléri a 700 ezer hektárt, ami 6 százalékkal nagyobb a tavalyinál.
