A tavalyi szárazság után - amely a várt termés 40 százalékát tönkretéve 10 ezer milliárd lej kárt okozott - ez az év sem lesz jobb Romániában, sőt, rosszabbra kell számítani - írta a Ziarul Financiar című román gazdasági lap az MTI híradása szerint. A víztárolók átlagosan kapacitásuk 20-24 százalékáig tartalmaznak vizet, az ebben az évszakban szokásos 55 százalék helyett, s feltöltődésükhöz legalább háromévi normális hóesésre és esőzésre volna szükség - mondták szakemberek a lapnak. Ha ismét nagy aszályra kell számítanunk, akkor beruházásokat kezdünk az öntözőrendszer feljavítására - nyilatkozta Ilie Sarbu mezőgazdasági miniszter. A tárca korábbi adatai szerint az öntözhető termőföld már csak 1,5 millió hektár az 1990-es 3 millió hektár helyett, főként azért, mert az öntözőberendezéseket szétlopkodták - írta az újság.
