BUX 139485.15 1,35 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön az albérletadó? - Megszólalt a minisztérium

Állást foglalt a Nemzetgazdasági Minisztérium, az utóbbi napokban ismét felmerült adónem kérdésében.

2016. szeptember 8. csütörtök, 11:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lakáskiadás után több mint 25 éve adózni kell, ebben semmi újdonság nincsen. A 2017-es költségvetés az adócsökkentés költségvetése, szó nincs bármiféle új adónem bevezetéséről - olvasható a tárca közleményében. A szabályozás jelenleg egyértelmű: ha valaki szálláshelymegosztó portálon keresztül adja ki lakását, az adóköteles fizetővendéglátásnak minősül, amelyhez adószám kiváltása, illetve a tevékenység végzéséhez a jegyző engedélye szükséges. Aki pedig hosszú távra adja ki lakását, az bérbeadás, vagyis albérlet-kiadás, amely után ugyancsak adót kell fizetni.

Az NGM szerint kétségtelen tény, hogy az internetes közösségi szálláshelymegosztó-portálok kiszélesítették a hazai bérbeadók lehetőségeit. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal már tavasszal megkezdte az adatok elemzését. Egyetlen portál adatainak szisztematikus vizsgálatából kiderült, hogy májusban 5206 bérbeadó 8299 ingatlant kínált.

A tárca folyamatosan figyeli és elemzi a piaci viszonyokat és szükség esetén - minden, erre vonatkozó észrevételt, ötletet megfontolva - a szabályozás egyszerűsítésére, könnyítésére tesz javaslatot. A kormány már korábban is jelentősen csökkentette a bérbeadók terheit, hiszen például annak, aki albérletbe adja ki hosszú távra az ingatlanát, nem kell adószámot kiváltani.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet