BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmasat ütne a magyar Facebook-adó

A reklámadó idei tervezett változása kizárólag a törvény korábbi módosításainak kikényszeríthetőségét segíti elő, óriási összegű büntetések kivetésével - kalkulál az Adózóna.hu.

2016. május 5. csütörtök, 15:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A reklámadótörvény ambiciózus célkitűzése már korábban is az volt, hogy adóztatás alá vonja a Magyarországon le nem telepedett internetes reklámközzétevőket, illetve a nyilatkozatot nem adókat. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) idei adócsomagjában bekeményített - írja a portál.

A parlament elé terjesztett törvényjavaslat szerint amennyiben a reklámadó alanya, akit egyébként adózóként nem vettek Magyarországon nyilvántartásba (így például a Facebook, a Google és társai) nem jelentkezik be az első reklámközzétételt követő 15. napon, akkor 500 ezer forint mulasztási bírsággal sújtható. Amennyiben később sem teszi meg, akkor az adóhatóság legközelebb 10 millió forintot, majd minden egyes újabb bejelentkezésre történő felhívással egyidejűleg az előző bírságösszeg háromszorosát veti ki a vétkesre.

Az összesen kivetett bírság már fél év után eléri a törvénytervezet által javasolt 1 milliárd forintos plafont .

Economx
Economx

Ez is érdekelhet