BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több száz milliós adócsalás miatt emeltek vádat

Bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette miatt vádat emelt a Csongrád Megyei Főügyészség cégvezetők ellen, akik 240 millió forintnyi fiktív számlát használtak föl a könyvelésükben - adta hírül a főügyészség szóvivője.

2015. december 1. kedd, 10:31

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szanka Ferenc közölte: a vádirat szerint hat, legális gazdasági tevékenységet is folytató, túlnyomórészt Csongrád megyei székhelyű cég vezetője 2011 és 2013 között valós gazdasági esemény nélküli számlákat fogadott be azért, hogy az adófizetési kötelezettségét csökkentse. Ezek a többi között tollértékesítésről, távközlési hálózat építéséről, gyökéreladásról és más zöldségfélék értékesítéséről szóltak.

A számlakibocsátók általában a bruttó számlaérték egy-öt százaléka fejében vállalták a fiktív bizonylatok kiállítását - tette hozzá a szóvivő.

A szabadlábon védekező vádlottak az ügyészség előtti eljárásban az állami költségvetésnek okozott kár teljes összegét megtérítették.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet