BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százezreket kímélhet meg az szja-bevallás reformja

Százezreket kímélhet meg az Országgyűlés által a napokban elfogadott törvénymódosítás, amelynek nyomán jövőre másfél millió adófizető helyett a Nemzeti Adó-és Vámhivatal (NAV) készítheti el az adóbevallást - írta a Magyar Idők.

2015. november 23. hétfő, 09:37

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint nyolcszázezer polgár rontotta el idén a bevallását, sokan pedig késve adták le a nyomtatványokat. Még ősszel is érkeztek 2014-es nyomtatványok a szervezethez, összességében százezres nagyságrendű lehet azok tábora, akik figyelmen kívül hagyták a törvényben rögzített május 20-ai dátumot - közölte Kis Péter András NAV szóvivő a lappal.

Százból átlagosan öt késlekedőt büntetett meg a hatóság az idén, rendszerint olyanokat, akik többszöri felszólítás után sem készítették el bevallásukat. Egy-egy érintettnek általában húszezer forintos büntetést kellett megfizetnie. Az időben bevallók esetében 840 ezer levelet küldött ki a hatóság hibás nyomtatvány leadása miatt.

A szóvivő elmondta: a napokban elfogadott törvénymódosítás a következő esztendőben teljesedik ki, 2017-ben - és azt követően is - akár három és fél millió magánszemélytől veheti át az adminisztrációt a NAV.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet