BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Így változik az adó - mutatjuk, kinek fog fájni

Várhatóan két kulcsos lesz a reklámadó – tudta meg a Népszabadság.

2015. március 20. péntek, 08:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kisebb médiavállalkozások és a sportegyesületek megtarthatják a nullás kulcsot, míg a többiek 5-6 százalékot fizethetnek - írja pénteki számában a napilap, amely szerint azonban elképzelhető, hogy utóbbinál valamivel magasabb lesz a kulcs, mivel a kormány minimum 6,6 milliárdos költségvetési bevételt szeretne elérni.

Eszerint a kormány szerdán tárgyalta a törvénymódosító javaslatot és azt szeretné, hogy azt minél hamarabb, lehetőleg még áprilisban módosítsa a parlament.

Mivel a változást az EU kérte, ezért ha az országgyűlés módosítja is a törvényt, az akkor is csak akkor léphet hatályba, ha az Európai Bizottság is rábólint. A reklámadó jelenlegi 0-50 százalékos kulcsát az EU felfüggesztette, így jelenleg gyakorlatilag nincs reklámadó.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet