BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még többen fizethetik az új adót

A Magyar Reklámszövetség (MRSZ) felhívja a figyelmet, hogy a 0 százalékos adózói körbe eső cégek bevonása a Reklámadó hatálya alá, a kis árbevételű hazai médiavállalkozásokat (például lapkiadókat) egyértelműen ellehetetleníti, továbbá a saját reklám megadóztatása miatt kiterjeszti az adóalanyi kört minden Magyarországon tevékenykedő vállalkozásra. Az MRSZ a reklámadót érintő változások miatt egyeztetést sürget.

2015. február 4. szerda, 12:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az MRSZ véleménye szerint Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter kedd esti MTI nyilatkozatában javasoltak alapján ezen adónem már nem csak a médiavállalkozásokat sújtja - hanem a kereskedelmi és szolgáltató vállalatokat, a hazai termelőket és a kereskedelmi láncokat is -, rövidtávon azonnali fogyasztói áremelkedést von maga után, amely növeli az inflációt, csökkenti a keresletet és súlyos negatív hatással bír a GDP-re - írja közleményében az MRSZ.

Többen fognak fizetni
Lázár János miniszter azt mondta, hogy a kormány számításai szerint a változás nem feltétlenül jelent bevételkiesést az államnak, mert bár \"kevesebb lesz az adó, de többen fogják fizetni\". Az így várható adóbevételt 6 és 10 milliárd forint közé tette a politikus.

Továbbá a Reklámszövetség felhívja a figyelmet arra is, hogy a 2014-ben az OECD által készített reklámadós nemzetközi tanulmány egyértelműen kimutatta, hogy a sok káros következmény mellett például a szomszédos Ausztriában - ahol 5 százalékos egységes adókulcs van hatályban - a médiapiaci szereplők száma a reklámadó bevezetését követően 17,5 százalékkal csökkent.

Az MRSZ a tervezett jogszabály elfogadását megelőzően szakmai párbeszédet szorgalmaz a kormánnyal és továbbra is a reklámadó teljes kivezetése mellett áll - olvasható a közleményben.

Az MRSZ elnöke hangsúlyozza, hogy a hatékony média piaci működésének alapvető feltétele a kiszámítható, a piac egészséges működését támogató szabályozás, a magas szintű önszabályozás és a felek - állami és piaci szereplők - közti párbeszéd egyensúlya.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet