BUX 139951.75 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dől a pénz az online kasszákból

Nagyjából ötvenmilliárd forinttal több áfa érkezett a kereskedelem azon területeiről, amelyekben korábban jellemző volt a feketézés - írta a Magyar Nemzet.

2014. december 2. kedd, 07:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap keddi számában Pankucsi Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) adóügyi helyettes államtitkára elmondta: a kereskedelem szereplői 15 százalékkal több áfát fizettek be az idén az első kilenc hónapban, mint tavaly ilyenkor.

Az érték alakulásában egyértelműen szerepet játszott a gazdaság élénkülése, a rezsicsökkentés és a reálbérek emelkedése, de bizonyosan az új típusú pénztárgépek bevezetése is - mondta.

Ez utóbbira utal szerinte az, hogy a 175 milliárd forintos emelkedésből, 50 adódik a korábban kockázatosnak minősített területekről. Például az élelmiszer és ruhaboltosok adófizetése 23 százalékkal haladta meg a tavalyit. Elmondta azt is, hogy hamarosan megszületik a végleges döntés az új kasszarendszer kiterjesztéséről.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet