BUX 138567.80 -0,67 %
OTP 44400 -1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyar kormány Brüsszelben is kiáll a reklámadóért

A magyar kormány, ha szükséges, a brüsszeli intézmények előtt is ki fog állni a reklámadóért, mert \"a reklámadó ügye közteher-viselési kérdés\" - így reagált Kurucz Éva kormányszóvivő arra, hogy - a Népszabadság híre szerint - az RTL-csoport hivatalos panaszt nyújtott be az Európai Bizottságnál a reklámadó miatt.

2014. október 16. csütörtök, 16:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormányszóvivő az MTI-nek küldött reagálásában hangsúlyozta: a kabinet megvéd a reklámadót, ahogyan megvédte a bankadót és a rezsicsökkentést is.

Nem ez az első eset, amikor bizonyos gazdasági szereplők nyomást akarnak gyakorolni a kormányra, így volt ez a bankadó bevezetésekor, a rezsicsökkenéskor, és most így van a reklámadó bevezetésekor is - fogalmazott Kurucz. Szavai szerint a kormány kitart amellett, hogy minden gazdasági szereplőnek arányosan ki kell vennie a részét a közteherviselésből. A reklámadó is egy olyan adónem, amely a reklámbevétellel arányosan növekszik.

Az RTL Klub csupán egyike a reklámadó hatálya alá eső több száz vállalkozásnak - mondta Kurucz.

Inforádió
Inforádió
MTI
MTI

Ez is érdekelhet