BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eldőlt: új adót fizethetnek a cégek

Megszavazta a parlament a reklámadó idei bevezetését.

2014. június 11. szerda, 12:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A reklámokból származó árbevétel, valamint a saját célú reklámok költsége után adót kell fizetnie a jövőben a médiavállalkozásoknak, kiadóknak, a szabadtéri reklámhordozók hasznosítóinak, az internetes reklámok közlőinek.

Az Országgyűlés szerdán 144 igen szavazattal, 30 elutasító voks mellett, kivételes eljárásban fogadta el az erről szóló javaslatot.

A jogszabály különböző adósávokban határozza meg a reklámbevételek adóját: félmilliárd forintos árbevételig 0 százalékos, 20 milliárd forint felett azonban már 40 százalékos adót kell fizetni.

A reklámadó javaslata két hete került parlament elé egyéni képviselői indítványként.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet