BUX 139957.99 0,24 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Játékgép-üzemeltetőktől 400 millió forintot kasszírozott a NAV

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrei tavaly 200 esetet tártak fel, amikor a betiltott pénznyerő automaták helyett internetalapú játékterminálokat üzemeltettek, és ezekben az ügyekben a hivatal 400 millió forint bírságot szabott ki - írta a Napi Gazdaság.

2014. március 17. hétfő, 08:40

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap hétfői számában megjegyzi, hogy a bírság átlaga eszerint tavaly átlagosan 2 millió forint volt, miközben az elkövetők akár 100 millió forintra is büntethetők.

A NAV tájékoztatása alapján azt írták, hogy a hivatal kiemelt területként kezeli ezt a témát, amit igazol az, hogy 16 ezer helyszíni ellenőrzést tartottak 2013-ban.

A szakemberek főként azokon a vendéglátóhelyeken találnak ilyen internetterminálokat, ahol korábban nyerőgépeket üzemeltettek.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet