BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áfaemeléssel próbálkozik a belarusz kormány

Az áfát emelik, a társasági adót csökkentik a belarusz adóreform tervezete szerint.

2013. augusztus 5. hétfő, 15:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Adóreformot terveznek Belaruszban. A BelaPAN hírügynökség szerint ennek keretében jövőre 20-ról 22 százalékra emelik az általános forgalmi adót, ami felnyomja az import árát, ugyanakkor a társaságok nyereségadóját 18-ról 12 százalékra csökkentik. Az emelés miatt az Oroszországgal és Kazahsztánnal alkotott vámunióban és közös gazdasági zónában Fehéroroszországban lesz a legmagasabb az áfa - a kazahoknál ez 12, az oroszoknál 18 százalék. A szomszédos Ukrajna is változást vezet be az adózásban 2014-ben, de fordított irányba, ott 20-ról 17 százalékra viszik le az áfát.

Míg az adóreform a kormány szerint a vállalkozásokat segíti, a pénzügyminisztérium tervezete értelmében a kisvállalkozások adóját átlag 10 százalékkal felemelik. Ezt a rögzített összegű adót a kisvállalkozóknak bevételüktől és nyereségüktől függetlenül kell befizetniük. Idén már megemelték, méghozzá 20 százalékkal. Az összeg helytől és tevékenységi körtől függően változó, a legmagasabb a fővárosban, Minszkben és körzetében, ahol például az autókereskedőknek havi 1,5 millió rubelt (170 dollárt) kell fizetniük.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet