BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP és az Egis húzták tovább a tőzsdét

Erősödéssel zárt kedden a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, mely az OTP és az Egis emelkedésének köszönhette a további jó hangulatot. Forgalom továbbra is csak a bankpapírban volt, mellette a Molt érdemes kiemelni az osztalékvágás miatt.

2013. május 28. kedd, 17:14

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A keddi kereskedést 19 481 ponton fejezte be a BUX index, ez 1,1 százalékkal volt magasabb az előző napi értéknél. A forgalom magasabb volt az átlagosnál, de érdemben csak az OTP-t lehet kiemelni kilencmilliárd forintnyi üzletkötésével. Az átlag feletti érdeklődés azonban a Mol piacán mutatkozott, ahol az első osztalékmentes napon 1,7 milliárdnyi papír cserélt gazdát.

A vezető részvények felemás hangulatban zártak, a nap nyertese az OTP lett, mely három százalékkal 5302 forintig szárnyalt. Közben a Mol 1,8 százalékkal 16 400 forintig esett az osztalékvágás napján, de a 305 forintos visszaesés így is lényegesen kisebb volt, mint a 462 forintos részvényenkénti osztalék. A Magyar Telekom eközben hét forinttal 355 forintig esett vissza.
A gyógyszergyártók piacán is felemásra sikerült a nap, hiszen a Richter 0,3 százalékkal 35 650 forintig esett vissza, az Egis viszont két százalékkal zárt hétfői árfolyama felett, így 20 400 forintot ért a nap végén.

Az illikvid kispapírok közül a forgalom tekintetésben kiemelkedett a Freesoft, mely 150 millió forintnyi üzletkötést mutatott fel úgy, hogy 1750 forinton stagnált. A stratégiai megállapodást kötő Graphisoft és Masterplast közül előbbi cég 0,7 százalékkal 910 forintra erősödött, míg újdonsült partnere nem regisztrált kötést.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet