BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tonnányi ismeretlen eredetű húst foglaltak le a pénzügyőrök

Két műanyag ládában, ömlesztve szállították azt a mintegy egy tonnányi sertéshájat, amelyre a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bevetési Főigazgatósága járőrei találtak rá a napokban Hegyeshalomnál - közölte a hivatal.

2013. február 18. hétfő, 09:42

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pénzügyőrök a hegyeshalmi határátkelő közelében ellenőrizték a magyar fuvarozót. A gépjármű rakterében a szállítólevél szerint összesen 975 kg élelmezési célú sertésháj volt. Az áru feladója egy magyar cég, és a címzett is magyar, ám a sofőr elmondása szerint a húst egy osztrák cég telephelyére vitte, ott kirakodott, majd visszfuvarban hozta be az országba. A raktérben két műanyag ládát találtak a járőrök, azokban ömlesztve állt a húsáru. Azonnal riasztották az illetékes Állat-egészségügyi és Élelmiszer-ellenőrző Hivatalt.

A helyszínre érkező hatósági állatorvos tételesen átvizsgálta a húst szállító tehergépkocsi teljes rakományát. Eközben a pénzügyőrök több osztrák számlát találtak a teherautó vezetőfülkéjében, különféle húsokról - áll a NAV közleményében. Mivel a sertésháj papírjai sem voltak rendben, az ismeretlen eredetű sertéshájat a pénzügyőrök azonnal lefoglalták, majd a hatósági állatorvos elrendelte a megsemmisítését.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet