BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adókedvezmény jár a szakképzetlenek után

A szakképzetlen foglalkoztatottak után adókedvezményt vehet igénybe a munkaadó, és egyszerűsödnek a pénztári készpénztartás szabályai is december 1-jétől.

2012. november 30. péntek, 17:37

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A munkahelyvédelmi akciótervről szóló törvény több lépcsőben lép hatályba. Decembertől a szakképzettséget nem igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállalók után érvényesíthető adókedvezményről, és a számviteli törvényt módosító szabályokat kell alkalmazni.

A szakképzettséget nem igénylő munkakörben foglalkoztatottak után a munkaadó, az őt terhelő adóból adókedvezményt vehet igénybe. Ennek mértéke, a bruttó munkabér 14,5 százaléka, de a kedvezmény alapja legfeljebb 100 ezer forint lehet.

Ugyanez a törvény - szintén december elsejei hatállyal - törli a számviteli törvényből a készpénz napi záró állományának számítására vonatkozó szabályokat. A pénzkezelési szabályzatban a jövőben is rendelkezni kell a napi készpénz záró állomány maximális mértékéről. Az ennek kiszámításáról szóló szabályok viszont megszűnnek.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet