BUX 139957.99 0,24 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Banki széfet rámolt ki az adóhatóság

Adóhiány miatt lefoglalta egy banki széf tartalmát a Nemzeti Adó-és Vámhivatal (NAV) Komárom-Esztergom Megyei Adóigazgatósága. A széfben talált 139 millió forint értékű magyar és külföldi készpénzt azonnal befizették a végrehajtó letéti számlájára - tudatta a hatóság honlapján kedden.

2012. június 26. kedd, 19:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAV egy adózó terhére különösen nagy összegű adóhiányt állapított meg, ezért több mint 170 millió forint bírság és késedelmi pótlék megfizetésére kötelezte. A hatóság a tartozás behajtására felkutatta az érintett ingó és ingatlanvagyonát, és információkat kért a pénzintézetektől. Az egyik bank tudatta: az adózó egy széfet bérel a pénzintézetnél. (Képünk illusztráció.)

A végrehajtók először lepecsételték, majd az eljárás alá vont adózó értesítése után, jelenlétében felnyitották a széfet, amelyben 139 millió forint értékű készpénzt találtak.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet