Az idei évtől az eva kulcs 30 százalék, azaz az általános forgalmi adóval növelt árbevétel 30 százalékát kell befizetniük az eva hatálya alá tartozó vállalkozásoknak. A múlt évben az eva kulcsa 25 százalék volt. Az NGM adataiból kitűnik, hogy az idén júliusban 40,5 milliárd forint, 2010 első hét hónapjában 87,1 milliárd forint eva bevétele származott a költségvetésnek, nyolc százalékkal több a múlt év január-júliusban befolyt 80,7 milliárd forintnál. Az idei eva előirányzat 182,6 milliárd forint, ami 9,5 százalékkal nagyobb a múlt évinél - tudósít az MTI.
