BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egységesen adóztatnák a tranzakciókat

Németország azon van, hogy a pénzügyi tranzakciókra egységes adót vessenek ki az euróövezetben, sőt, "ideális esetben" az egész EU-ban, mondta a német pénzügyminiszter, Wolfgang Schäuble a Der Spiegel címu hetilapnak.

2010. június 13. vasárnap, 14:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ilyen adót nem lehet egyoldalúan bevezetni, mert "ha egyoldalúan tesszük, akkor egyetlen gombnyomással bármelyik bank átviheti az ügyleteit másik országba, árfolyamkockázat nélkül. Ezért ezt az euróövezetben kell bevezetni, és még jobb lenne, ha az egész EU-ban sikerülne" - idézte a minisztert a hetilap legújabb száma.

A német kormány már régebb óta javasolja a tranzakciós adót, de eddig világméretű együttműködést javasolt, illetve keresett ebben az ügyben.

A világszintű egyetértés azonban egyelőre nem valószínű, miután az amerikai kormány már tavaly elvetette az ötletet - tette hozzá a Reuters hírügynökség.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet