A dokumentumot alig két nappal a vélt határidő lejárta előtt tette közzé a hatóság, melyben arról tájékoztatják a vállalkozókat, hogy nem érdemes sorban állni mivel a 010-es nyilatkozatot nem szükséges benyújtani. A január elsejétől eltörölt kedvezményes háromszázalékos árbevétel-alapú adózási formáról való áttérésről mindeddig semmilyen hivatalos állásfoglalás nem tettek közzé a hatóságok, óriási káoszt okozva ezzel a vállalkozók illetve az ügyfélszolgálatokat vezetők körében.
A tanácstalanságot jól tükrözi, hogy korábban a Napinak nyilatkozó könyvelő még a nyilatkozat leadásának elmulasztásával járó bírság pontos összegéről is tájékoztatott.
A kormány az év elejétől eltörölte a kkv-k kedvezményes adózását, ami lehetővé tette, hogy a legfeljebb 100 ezer eurós éves forgalmat lebonyolító és maximum kilenc alkalmazottat foglalkoztató vállalkozók bevételük mindössze három százalékát fizessék be az államkasszába. Január 1-jétől ezek a kkv-k is a profitjuk után kénytelenek adót fizetni, amelynek mértéke 16 százalék.
