BUX 138788.20 -0,51 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szegény országokban drágább maradt az élelmiszer

A fejlett országokkal ellentétben nem csökkentek az árak az elmúlt egy évben, hanem magas szinten ragadtak be - írja a Népszabadság.

2009. július 22. szerda, 08:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az alapvető élelmiszerek ára még mindig magas a fejlődő országokban, annak ellenére, hogy a nemzetközi piacon csökkenek az árak - figyelmeztet a az ENSZ élelmezési szervezete, a FAO.

A háttérben az ingadozó hozam, import élelmiszerek mennyiségének és beérkezésének esetlegessége, a törzsi villongások, nemzeti valuták elértéktelenedése valamint a magas szállítási költség áll a közzétett jelentésben.

Bár a 2007-2008-ban bekövetkezett árrobbanás okai mára jórészt megszűntek, mégsem mutatkozik nagy változás az árakban. A fejlett országokban a válság hatására kevesebbet költöttek élelmiszerekre, ezért itt alacsonyabbak lettek az árak, melyek mostanában indultak újra emelkedésnek.

Ezzel szemben a fejlődő országoknál ellentétes tendenciát figyelt meg a BBC, többségükben az elmúlt 12 hónapban drágultak az élelmiszerek. Az éhezők tábora közel 100 millió fővel nőtt az elmúlt évben, az emberiség hatoda nem jut elegendő élelemhez a FAO jelentése szerint.

Külsős Szerző
Külsős Szerző

Ez is érdekelhet