Az alapvető élelmiszerek ára még mindig magas a fejlődő országokban, annak ellenére, hogy a nemzetközi piacon csökkenek az árak - figyelmeztet a az ENSZ élelmezési szervezete, a FAO.
A háttérben az ingadozó hozam, import élelmiszerek mennyiségének és beérkezésének esetlegessége, a törzsi villongások, nemzeti valuták elértéktelenedése valamint a magas szállítási költség áll a közzétett jelentésben.
Bár a 2007-2008-ban bekövetkezett árrobbanás okai mára jórészt megszűntek, mégsem mutatkozik nagy változás az árakban. A fejlett országokban a válság hatására kevesebbet költöttek élelmiszerekre, ezért itt alacsonyabbak lettek az árak, melyek mostanában indultak újra emelkedésnek.
Ezzel szemben a fejlődő országoknál ellentétes tendenciát figyelt meg a BBC, többségükben az elmúlt 12 hónapban drágultak az élelmiszerek. Az éhezők tábora közel 100 millió fővel nőtt az elmúlt évben, az emberiség hatoda nem jut elegendő élelemhez a FAO jelentése szerint.
