BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kell félni az üzemanyag drágulásától

Stabil kőolajárak és stagnáló üzemanyagárakak várhatóak az év hátralevő részében Hegedűs Miklós, a GKI Gazdaságkutató szakértője szerint.

2009. július 20. hétfő, 08:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Éves szinten 60 dollár körüli olaj átlagárat prognosztizál Hegedűs Miklós a GKI Gazdaságkutató Kft. ügyvezető igazgatója - írja a Népszava. A tapasztalható enyhe jegyzésár-növekedések mögött az áll, hogy sok piaci résztvevő szerint már túljutottunk a válság nehezén.

A megnövekedett igény árfelhajtó tényező lehet, de Hegedűs szerint ez hosszabb folyamat.

A GKI vezetője a hazai üzemanyagárakról elmondta, hogy stagnálásra számít, mivel a prognózisok szerint a forint megőrzi a dollárral szembeni értékét, emellett az üzemanyagárba épített adók emelkedése sem várható.

A hajtóanyagok literenkénti ára jelenleg is tíz forinttal alatta marad a tavalyi átlagáraknak, dacára annak, hogy a hónap elején megemelték az üzemanyagok általános forgalmi illetve jövedéki adóját.

Külsős Szerző
Külsős Szerző

Ez is érdekelhet