Az elemzők szerint a Ford Motor Co. amerikai autógyártó 2011-re kétszer annyi adósságot fog felhalmozni mint a Genereal Motors - írja a Bloomberg. A költségek csökkentésére várhatóan részvényeinek eladását vagy cseréjét választja majd. Fontos a mielőbbi adósságcsökkentés, mivel 2011-ben lejár a vállalat 10,5 milliárdos megújítható hitele.
A JPMorgan Chase & Co. elemzője szerint a vállalat emelkedő piaci értékeit fogja adósságainak kezelésére fordítani a következő 6-12 hónapban. A Ford áprilisban 25,8 milliárd dollárnyi adósságról jelentett, mely várhatóan 2011-ben eléri majd a 40 milliárd dollárt.
A Fordot a kormány segélycsomagja segítette ki 2006-ban, akkor 23 milliárdot kapott. Idén júniusig az eladásaik elmaradtak mind a GM, mind a Chrysler Group LLC forgalmától.
A JPMorgan és a Credit Suisse Holdings USA Inc. pénteken kiadott közleménye szerint a Ford a vártnál kisebb második negyedéves hiányt jelenthet majd csütörtökön.
Ezalatt a General Motors hétfői határidőt adott az Opelre tett végső ajánlatoknak. Várhatóan a következő héten hirdetik ki a nyertest. Az ajánlatok és a GM előzetes megállapításai a német kormányhoz kerülnek majd, aki az Európai Bizottság és a Opel/Vauxhall Trust Board mellett felügyeli az ügyletet.
A Magna International Inc., a RHJ International SA és a kínai BAIC autógyártó pályáznak az Opel megvételére. A kanadai Magna és a brüsszeli székhelyű RHJ élénken tárgyal az GM-mel, a kínai cég nincs előnyös pozícióban - mondta el a német kormány szóvivője.
A RHJ 275 milliót fektetne az Opelbe és további 3,8 milliárdos kormánykölcsönre számít 50,1 százalékor részesedésért. A GM-nek 39,9 százalék jutna, a fennmaradó rész pedig a dolgozókat illetné meg.
A Magna korábbi ajánlata 500 milliós befektetésről szólt, 20 százalékos részesedésért. A dolgozók itt is 10 százalékot kapnának, a GM és a Sberbank 35-35-öt. A kanadai csoport 4,5 milliárd eurós kormánykölcsönnel számolt.
