BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kinőjük-e a válságunkat?

Elképzelhető, hogy Magyarország újabb nemzetközi kölcsönre kényszerül, mivel a térségben egyedül nálunk még jövőre is GDP-csökkenés várható - vélik a Capital Economics elemzői.

2009. július 20. hétfő, 08:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Capital Economics londoni gazdaságkutató intézet elemzői szerint még mindig rosszul állunk a régióban, az euró-kötvény kibocsátása főként a jó időzítés miatt volt sikeres. Pozitívumként értékelik ugyanakkor az állampapírpiac beindítását, melynek révén a Magyar Nemzeti Bank kamatcsökkentésbe kezdhet.

Összességében azonban nem bizakodóak a Capital Economics elemzői, további IMF-kölcsön szükségességét is kilátásba helyezték, melynek nagyságát 10 milliárd dollárosra becsülik - írja a Magyar Nemzet.

A legfőbb oka a pesszimizmusnak az, hogy a régió államai közül egyedül nálunk jövőre is a GDP csökkenését jósolják. A Goldman Sachs 2010-re további 0,2 százalékos, az OECD (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet) 0,5 százalékos visszaeséssel számol.

Külsős Szerző
Külsős Szerző

Ez is érdekelhet