BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A pénzügyminiszter elégedett az adóbehajtókkal

Sikeresnek és hatékonynak értékelte az APEH elmúlt években végzett munkáját Oszkó Péter pénzügyminiszter pénteken a hivatal országos vezetői értekezletén.

2009. június 5. péntek, 12:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pénzügyminiszter úgy vélekedett: a jogszabályi kereteket az elmúlt időszakban sok kritika és szakértői észrevétel érte, az Adó-és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal ugyanakkor jelentős fejlődést ért el az elmúlt időszakban, munkája komoly eredményeket tükröz.

A miniszter elmondta: az állami bevételek beszedését alapvetően az adóhatóság keretein belül szeretnék megoldani, mert ez a leghatékonyabb. Ezért szeretnék, ha jövőre az iparűzési adó beszedését az APEH venné át. Ez a vállalkozók számára is egyszerűsítést jelent, a teljes rendszert tekintve pedig megtakarítást eredményez - tette hozzá.

Oszkó Péter szerint a vagyonadó beszedéséhez is az APEH rendelkezik a legjobb felkészültséggel és háttérrel. Az adóhatóság számára újszerű feladatot jelent majd az adóparadicsomokba kivitt jövedelmek utáni állami bevétel feltárása és beszedése is.

A plusz feladatokhoz szükséges erőforrásokat biztosítani fogják - ígérte a miniszter.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet