"Pontatlanul fogalmaztam, olyanokat is megbántottam, akiknek nem szántam ezt a nyilatkozatot, és akiket nem akartam megbántani, sajnálom" - fogalmazott a miniszterelnök szerdán újságírók előtt, az MTI beszámolója szerint.
A miniszterelnök hétfőn, az ATV Egyenes beszéd című műsorában arról beszélt, hogy véleménye szerint azoknál "valami probléma van", akik munkaképesek, de sokkal nagyobb ingatlanban laknak, mint amelyet fenn tudnak tartani. "Azt az ingatlant el lehet adni, lehet kisebbe menni, ha nem bírja fenntartani. Ez tudom, hogy keményen hangzik" - fogalmazott.
Ön mennyi ingatlanadót fizet majd? Kattintson ide!
A miniszterelnök szerdán hangsúlyozta: az ingatlanadó és a vagyonadó bevezetése arról is szól, hogy sokak érzékenységét sérti, ha minimálbérre bejelentett emberek luxusvillában laknak - a vagyonadó ezt is rendbe fogja tudni tenni.
A kormányfő kitért arra: a vagyonadó része egy olyan adóátalakítási koncepciónak, amely éppen a munka becsületét szeretné helyreállítani Magyarországon. Mint mondta, jövő évtől olyan változást szeretnének, hogy azoknak a munkavállalóknak, "akik a hátukon viszik az országot előre", több mint egy hónapnyi összeggel legyen több a nettó jövedelmük.
Bajnai kiemelte: emellett szeretnének vagyonadót bevezetni, amelynek az ingatlanadó a legfontosabb eleme. Ez számos méltányosságot, kedvezményt tartalmazna azok számára, akik méltán kérik ezt. Ide sorolta a nyugdíjasokat, a nagycsaládosokat, a munkanélkülivé vált embereket, és azokat, akik az önkormányzatok szerint valóban nehéz helyzetben vannak. Hozzátette: a legkisebb értékű ingatlanoknál teljes mentességet adnának.
A miniszterelnök úgy látja: a végleges ingatlanadó-koncepcióról valószínűleg a jövő héten tudnak beszámolni.
